Balsam brązujący – działanie i zalety

Balsam brązujący – naturalna i bezpieczna opalenizna bez plam

Marzenia o pięknej opaleniźnie często przyświecają nam problemy zdrowotne czy chociażby zwykły brak czasu. W tych sytuacjach kosmetyki takie jak balsam brązujący czy samoopalacz stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnego opalania. Już po pierwszym użyciu skóra zyskuje ciemniejszy odcień i to bez konieczności narażania naszej skóry na szkodliwe działanie promieni UV. Podpowiadamy który kosmetyk wybrać oraz jak go prawidłowo nałożyć!  

Jak działa balsam brązujący?

W balsamach brązujących wykorzystywany jest DHA (dihydroksyaceton), który prowadzi do powstania sztucznej opalenizny na skutek reakcji z białkami występującymi w skórze. Związek ten jest również wykorzystywany w samoopalaczach, jednak przy znacznie większym stężeniu, co może prowadzić do powstania niechcianych smug. 

Balsam brązujący czy samoopalacz?

Zarówno balsam brązujący, jak i samoopalacz należą do grupy kosmetyków opalających – czyli takich, które przyciemniają odcień naszej skóry, nadając jej efekt muśnięcia słońcem. Różnica pomiędzy tymi dwoma typami kosmetyków polega jednak na ich intensywności w działaniu i fundamentalnej różnicy w sposobie nakładania.

Balsam brązujący będzie idealnym rozwiązaniem dla osób chcących uzyskać bardzo naturalny efekt bez plam. Opalenizna powstaje stopniowo z każdym nałożeniem produktu. Jak sama nazwa wskazuje, balsam brązujący nie tylko zadba o piękny kolor naszej skóry, ale także zapewni jej odpowiednie nawilżenie. Produkt możemy stosować codziennie do uzyskania pożądanego efektu. Nakładamy go tak samo jak zwykły krem nawilżający – pamiętając jednak przy tym o jego dokładnym i równomiernym rozprowadzeniu na powierzchni skóry. Oczywiście możemy to również zrobić za pomocą specjalnej rękawicy, ale nie jest to w tym przypadku konieczne. Po nałożeniu nie należy go spłukiwać. 

Po użyciu samoopalacza otrzymujemy znacznie bardziej widoczny efekt. Produkt najlepiej nakładać specjalnie przeznaczoną do tego rękawicą, która równomiernie rozłoży produkt na powierzchni naszej skóry. Po nałożeniu produktu należy odczekać kilka godzin wedle zaleceń producenta, a następnie dokładnie zmyć samoopalacz z powierzchni skóry. W ten sposób unikniemy powstania niechcianych plam i smug.