Kostka brukowa

Oferujemy Państwu wspaniały materiał, jakim jest kostka brukowa. Jej przeróżne rodzaje, a także faktury i kształty pozwalają na indywidualne tworzenie kompozycji w ogrodzie i wokół domu. Kostka brukowa jest bardzo dobrym, a przede wszystkim trwałym materiałem, dzięki któremu stworzą Państwo chodnik wokół swojego domu, podjazd do garażu, a nawet ciekawe aranżacje w ogrodzie. Oczywiście, zastosowanie kostki brukowej nie kończy się na tych kilku przykładach, jednak wykorzystanie kostki kojarzy się wszystkim głównie z tymi, które prezentujemy.

Oferujemy kostkę brukową w najróżniejszym rozmiarze i kształcie, które będą nadawać charakteru miejscu, gdzie chcemy ją ułożyć. w zależności od gustu i przeznaczenia kostki brukowej, wybór jest bardzo duży. Wybierając kostkę kwadratową, szczególnie ładnie będzie się prezentować jako ścieżka w ogrodzie, wykończenie tarasu, albo schodów. Kostka o nieregularnych kształtach i postarzanej stylistyce wspaniale się sprawdzi w roli elementu, który doda starożytnego klimatu i uroku. Najciekawsze efekty mogą Państwo uzyskać z połączenia kształtów i wielkości kostki brukowej. Tego typu zestawienie doda oczywiście subtelnego uroku na przykład w ogrodzie, jak i wyeksponuje zieleń trawy i krzewów. Z drugiej strony, jeżeli zależy Państwu na podkreśleniu funkcji jakiejś wydzielonej przestrzeni, warto w takim przypadku zastosować kostkę kolorową, która nada nowego wymiaru tak otoczeniu, jak i samej powierzchni brukowej, a dzięki temu stworzy ciekawy rysunek.

To właśnie dzięki kostce brukowej o różnej barwie, mogą Państwo stworzyć nowe kompozycje, dzięki którym można w łatwy i efektowny sposób skoncentrować uwagę wszystkich oglądających właśnie na tych detalach, na których nam zależy. W zależności od tego, jakiego charakteru chcą Państwo nadać swojemu ogrodowi, podjazdowi do domu czy na przykład schodom, proponujemy o zastosowanie kostki w niejednakowych odcieniach, dzięki czemu uzyska się szczególną głębię.
Jednak teraz trochę o rodzajach i zastosowaniu kostki. Kostkę brukową oferujemy w przeróżnych kształtach. Klasyczna kostka w kształcie kości ma tę zaletę, że ma wysoką odporność na spore obciążenia, dlatego szczególnie ją proponujemy jako podłoże podjazdów dla cięższych samochodów. Kostka w kształcie cegiełki jest ładna i łatwo ją komponować z innymi elementami na przykład na podwórku.

Kostki typu fala mają tę wspaniałą cechę, że dzięki posiadanemu zazębiającemu się kształtowi, wcale się nie przesuwa i można ją wkomponować w każde otoczenie. Kostki kwadratowe i trapezowe dają fantastyczne efekty, dzięki swoim kształtom i bogatej kolorystyce, tworzą ciekawe efekty optyczne. Kostki typu arena wspaniale udają swoim kształtem kamień naturalny, dzięki czemu bardzo dobrze prezentują się w ogrodzie, jako chodnik dookoła oczka wodnego i fontanny. Kostki typu młotek i godło dają najlepsze efekty w połączeniu z mieszaniną ich kolorów, dzięki nim uzyskuje się niepowtarzalne efekty wizualne, a także przy odpowiedniej ich kompozycji, mamy możliwość optycznego powiększenia, albo nawet pomniejszenia jakiegoś obszaru. Dla tych z Państwa, którzy chcieliby wprowadzić żywą i oryginalną atmosferę do swojego podwórka albo ogrodu, szczególnie polecamy starobruk, starobruk rzymski i łukowy. Kostki tego pierwszego typu typu dają niemal nieograniczone możliwości w kwestii dowolności układania, jak i możliwości łączenia starobruku ze starobrukiem rzymskim o podobnych wzorach. Dzięki starobrukowi łukowemu oraz możliwości dowolnego mieszania kolorów, uzyskujemy na przykład fascynujące wachlarze. Jednak do tworzenia okręgów polecamy szczególnie starobruk rzymski. Dzięki kostkom o takim kształcie, wspaniale się tworzy okręgi i kręte ścieżki ogródka. Jak Państwo widzą, mamy bardzo szeroki wachlarz możliwości i bogatą ofertę kostki brukowej o przeróżnych kształtach, kolorystyce i stylistyce. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć przeróżne kształty, kolorowe figury i o wiele więcej. Wszystko zależne jest tylko od Państwa wyobraźni.