Zdrowa opalenizna dzięki balsamom brązującym

Piękna, brązowa opalenizna niewątpliwie dodaje uroku, a przy tym doskonale współgra z letnimi stylizacjami. Niestety, nie każdy ma taki fototyp skóry, aby osiągnąć ładny koloryt leżąc na plaży. Co więcej, promieniowanie słoneczne nie jest najzdrowsze dla skóry, łatwo też o oparzenia i wysuszenie skóry. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się dziś kosmetyki do nadania skórze odpowiedniego kolorytu! Jak działają balsamy brązujące? I w jaki sposób ich używać, aby cieszyć się efektem naturalnej opalenizny? Oto kilka wskazówek!

Kosmetyki brązujące – jak działają?

Warto na wstępie zaznaczyć, że balsamy i inne kosmetyki brązujące to nie samoopalacze. Przeciwnie, efekt nie jest tak szybki i spektakularny. Mimo to kosmetyki brązujące mają mnóstwo innych zalet. Przede wszystkim, koloryt skóry uzyskiwany jest stopniowo, dlatego można dostosować go do swojej karnacji i indywidualnych potrzeb. Efekt ten jest też znacznie naturalniejszy niż w przypadku samoopalaczy. Ładny, ciepły koloryt skóry o naturalnym blasku bez smug i nieciekawych tonów – to wszystko zyskać można przy regularnym stosowaniu pielęgnacji z kosmetykami nadającymi kolor. Dodatkowo, balsamy brązujące mają właściwości pielęgnujące, nawilżając skórę i tworząc na niej ochronną warstwę. Dzięki temu, mimo zastosowaniu substancji brązujących, skóra jest gładka i dobrze nawilżona.

Jak stosować balsamy brązujące?

Wszelkie kosmetyki brązujące najlepiej jest używać na dobrze przygotowaną skórę. Warto najpierw wygładzić skórę za pomocą peelingu. Jeszcze lepszym pomysłem może być szczotkowanie ciała za pomocą szczotki ze specjalnym włosiem. W ten sposób złuszcza się naskórek, wygładza, pobudza krążenie i rozjasnia przebarwienia. Balsamy brązujące nakłada się na umytą i osuszoną skórę. Jak? Tu liczy się przede wszystkim precyzja i technika! Choć tego typu kosmetyki nie pozostawiają plam, tak aby opalenizna miała równoierny koloryt, warto dokładnie i uważnie wetrzeć w skórę odpowiednią ilość kosmetyku.